Triki na odnowę uszkodzonych kosmetyków

Wyschnięta maskara, pokruszony róż czy też złamana szminka to nie miłe doświadczenie dla każdej z nas i z wielkim bólem serca wyrzucamy produkty do kosza.
Poniżej przedstawiam  kilka trików jak nadać drugie życie naszym kosmetykom:

   1. Złamana szminka


Połamaną szminkę włóż  do miseczki (złamany koniec oraz reszta kosmetyku w sztyfcie) i roztop w mikrofalówce, zaczekaj do uzyskania płynnej konsystencji. Przygotuj czysty pojemnik i roztopioną szminkę wylej dokładnie do środka. Po 10 minutach produkt włóż do lodówki na około 40 minut.
Drugi sposób jest dla osób bardziej wygodnych, a mianowicie musisz lekko roztopić oba końce szminki i docisnąć do siebie, po czym włożyć opakowanie do lodówki.

   2. Pokruszony produkt sypki


Cień lub inny produkt sypki musisz dokładnie pokruszyć i dolać kilka kropel spirytusu  lub użyć ulubionych perfum, następnie ugnieć wszystko łyżeczką. Poczekaj gdy opary spirytusu lub perfum znikną i możesz ponownie użyć swojego kosmetyku.

   3.Wyschnięty tusz do rzęs


Gdy twój tusz jest gęsty i nie nadaję się do malowania rzęs wystarczy, że włożysz tubkę do ciepłej wody, ale pamiętaj żeby nie wkładać całej tylko do granicy zamknięcia tuszu aby przypadkiem nic nie wpłynęło do środka.  Niestety ten sposób jest tylko jednorazowy i przed każdym użyciem kosmetyku musisz ponowić czynność.
Kolejnym sposobem jest dolanie kilka kropel (3-5) Duraline firmy Inglot, następnie zamknij tubkę i roluj w rękach do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Możesz także dodać krople do oczu  i glicerynę. Za każdym razem dokładnie przemyj np. płynem micelarnym całą "rączkę" wraz z szczoteczką. Plusem dwóch ostatnich trików jest fakt, że tusz staję się bardziej trwalszy.

  4.Zaschnięty lakier do paznokci


Trików na rozcieńczenie lakieru do paznokci jest kilka, jak np. wlewanie zmywacza do buteleczki. Ja osobiście nie polecam używać tego sposobu, ponieważ może dojść do zmiany konsystencji lub koloru. Najłatwiejszym sposobem jest włożenie butelki do ciepłej wody na około 5 minut,a lakier stanie się bardziej rzadszy. Możesz także zakupić specjalne rozcieńczacze  (koszt około 10 zł) i wymieszaj z lakierem, wtedy masz  pewność, że kosmetyk zostanie w stanie idealnym.


Post powstał, dzięki współpracy z portalem internetowym KobiecePorady.pl , na który serdecznie zapraszam. Znajdziecie tam wiele inspiracji, pomysłów i porad.A ty jak radzisz sobie ze zniszczonym kosmetykiem? Podziel się z nami twoimi sposobami :)4 komentarze:

Copyright © 2016 Make-up & Hair & Care , Blogger